କରୋନା: କାନାଡାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋଫି ଗ୍ରେଗୋରିଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ପଜିଟିଭ୍

କାନାଡା : କାନାଡାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଷ୍ଟିନ ଟ୍ରୁଡୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ନୂତନ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୋଫି ଗ୍ରେଗୋଏର-ଟ୍ରୁଡୁ ଗତକାଲି ଆଜି COVID-19 ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ରକ୍ତ ନମୁନା ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଛି ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି। ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଲଗା ରହିବେ। ସେ ଭଲ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି, ସମସ୍ତ ସୁପାରିଶ କରାଯାଇଥିବା ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ଲକ୍ଷଣ ସାମାନ୍ୟ ରହିଥାଏ ବୋଲି ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି।

କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ନ ଥାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଅଛି। ଏକ ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶକୁ ଅନୁସରଣ କରି ସେ ୧୪ ଦିନର ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ସମୟ ପାଇଁ ଅଲଗା ରହିବେ, ”କିନ୍ତୁ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ ନାହିଁ।ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ ଆଜି କାନାଡିୟମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଟ୍ରୁଡୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ଏକ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ପରେ ଫେରିବା ପରେ COVID-19 ରୋଗ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଥିଲେ। ଗ୍ରେଗୋରି-ଟ୍ରୁଡୁଙ୍କର ଲକ୍ଷଣ, ବ୍ରିଟେନରୁ ଫେରିବା ପରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କମ୍ ଜ୍ୱର ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ। ସେ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ମାଗିଥିଲେ।

ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖୁଛନ୍ତି କାନାଡାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
କାନାଡାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଷ୍ଟିନ ଟ୍ରୁଡୁଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଦେହରେ କରୋନା ସମ୍ପର୍କିତ ଲକ୍ଷଣ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଟ୍ରୁଡୁ ନିଜକୁ ଆଇସୋଲେସନରେ ରଖିଛନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ୍‌ ସେ ଏବେ କାହା ସହିତ ମିଳାମିଶା କରୁନାହାନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ନିଜକୁ
ଦୂରେଇ ରଖୁଛନ୍ତି । ଟ୍ରୁଡୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋଫି ଗ୍ରେଗୋରି କିଛି ଦିନ ତଳେ ଲଣ୍ଡନ ଗସ୍ତରୁ ଫେରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ଠାରେ ନିମୋନିଆ ଲକ୍ଷଣ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ କରୋନା ଦ୍ୱାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ନମୁନା ପରୀକ୍ଷଣ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *