ଭାରତରେ କରୋନାଭାଇରସ୍: ୬୨୯୩୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୧୯୩୫୭ ସୁସ୍ଥ ଓ ୨୧୦୯ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମେ ୧୦ ତାରିଖ ସକାଳ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ୬୨୯୩୯ ଜଣ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା କଥା କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତରଫରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୯୩୫୭ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଦେଶାନ୍ତର ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି । ବାକି ୨୧୦୯ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ମୃତବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ୪୪ ଜଣ, ଆସାମରେ ୨ ଜଣ, ବିହାରରେ ୫ ଜଣ, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ରେ ୨ ଜଣ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ୭୩ ଜଣ, ଗୁଜରାଟରେ ୪୭୨ ଜଣ, ହରିୟାଣାରେ ୯ ଜଣ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ୨ ଜଣ, ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରରେ ୯ ଜଣ, ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡରେ ୩ ଜଣ, କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୩୦ ଜଣ, କେରଳରେ ୪ ଜଣ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ୨୧୫ ଜଣ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୭୭୯ ଜଣ, ମେଘାଳୟରେ ୧ ଜଣ, ଓଡ଼ିଶାରେ ୨ ଜଣ, ପଞ୍ଜାବରେ ୩୧ ଜଣ, ରାଜସ୍ଥାନରେ ୧୦୬ ଜଣ, ତାମିଲନାଡୁରେ ୪୪ ଜଣ, ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ୩୦ ଜଣ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ୧ ଜଣ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ୭୪ ଜଣ ଏବଂ ପଶ୍ଚମବଙ୍ଗରେ ୧୭୧ ଜଣ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *