ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କୋଲକତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ରାୟଙ୍କ ରହସ୍ୟଜନକ ମୃତ୍ୟୁ । ବିଧାୟକଙ୍କ ଶବ ଘର ନିକଟରେ ଏକ ଦଉଡିରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଜେପି କହିଛି ଯେ ଉତ୍ତର ଦିନଜପୁରରେ ସଂରକ୍ଷିତ ଆସନ ହେମତାବାଦର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ରାୟଙ୍କ ମୃତଦେହ ତାଙ୍କ ଗ୍ରାମ ଘର ନିକଟରେ ଏକ ଦଉଡିରେ ଝୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ତେବେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଦଉଡ଼ିରେ ଟାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଲୋକଙ୍କ ମତ ରହିଛି କିନ୍ତୁ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ।

ବିଜେପି ସଭାପତି ଜେପି ନଡ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ରାୟଙ୍କ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା। ମମତା ସରକାରରେ ଗୁଣ୍ଡା ରାଜ ଏବଂ ଏଠାରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ବିଫଳତା ଅଟେ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟପାଳ ଜଗଦୀପ ଧନଖଡ଼ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ସମେତ ଗୁରୁତର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଉଛି। ରାଜନୈତିକ ହିଂସାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିରପେକ୍ଷ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆବଶ୍ୟକ ରହିଛି।

ବିଜେପି ନେତା ରାହୁଲ ସିହ୍ନା ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ରାୟଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରୁଛୁ। ଏହି ହତ୍ୟା ପଛରେ ତ୍ରିନାଥ କଂଗ୍ରେସ ରହିଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି କରିଛି। ଏହି ହତ୍ୟା ପଛରେ ଥିବା ସତ୍ୟ ଜାଣିବା ପାଇଁ ମୁଁ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସିଏମଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି।

ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଗତ ବର୍ଷ ସିପିଏମରୁ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ସେ ଦଳର ସଦସ୍ୟତା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଗତ ବର୍ଷ ବଙ୍ଗଳାର ଶାସକ ଦଳ ଟିଏମସିର ଦୁଇ ଜଣ ବିଧାୟକ ଏବଂ ପାଖାପାଖି ୫୦ଜଣ କାଉନସିଲର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପରେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ହେମତାବାଦର ସିପିଏମ୍ ବିଧାୟକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମଧ୍ୟ ଦଳର ସଦସ୍ୟତା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *