କୁଏତ ଶାସକଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ଗୋଟିଏ ଦିନ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶୋକ ଘୋଷଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ (ଏଜେନ୍ସି): କୁଏତର ଶାସକ ଆମୀର ଶେଖ ନୱାଫ ଅଲ ଅହମ୍ମଦ ଅଲ ସବାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଶନିବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶେଖ ନୱାଫଙ୍କ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଜାଣି ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖିତ। ଏହି ଘଟଣାର ରାଜ ପରିବାର ଏବଂ କୁଏତର ଲୋକଙ୍କୁ ଆମେ ଗଭୀର ସମବେଦନା ଜଣାଉଛୁ ।

ଏହା ସହିତ ସରକାର ରବିବାର (୧୭ ଡିସେମ୍ବର) ଦିନ ଏକ ଦିନିଆ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶୋକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଅଧ ମସ୍ତକ ରହିବ। ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଆମୀର ଶେଖଙ୍କ ସମ୍ମାନାର୍ଥେ ଭାରତ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ୧୭ ଡିସେମ୍ବରରେ ଶୋକ ଦିବସ ହେବ। ଜାତୀୟ ପତାକା ଭାରତର ସମସ୍ତ ଅଟ୍ଟାଳିକା ଉପରେ ଅଧା ମାଷ୍ଟରେ ଉଡ଼ାଯିବ ଯେଉଁଠାରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ନିୟମିତ ଭାବେ ଉଡ଼ାଯିବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ମନୋରଞ୍ଜନ ହେବ ନାହିଁ ।

କୁଏତର ଏମିର ଶେଖ ନୱାଫ ଅଲ ଅହମ୍ମଦ ଅଲ ଜାବର ଅଲ ସାବ ୮୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଶନିବାର (ଡିସେମ୍ବର ୧୬) କୁଏତର ସରକାରୀ ଟେଲିଭିଜନ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି । ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ନିକଟରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *